Baskıya uygun tasarımı nasıl yapabilirim?

Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişlerde farklı yüzeylere farklı tekniklerle baskı yapılmaktadır, bu nedenle en iyi sonucu elde etmek için dikkat etmeniz bazı hususlar en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır.

 

Baskı Türü ve Renk Seçimi

Ürüne göre değişen baskı türünü (CMYK, Pantone) dikkate alarak doğru renkleri seçmeniz gerekmektedir, hangi baskı türü seçildiğini ürün sayfasında bulabilirsiniz. Aynı zamanda ilgili ürün şablonundan renk kontrolünü de sağlayabilirsiniz.

Kesme ve Taşma Payları

Yüklediğiniz tasarımlarda 3 mm. genişliğinde kesme payı ve 5 mm. genişliğinde güvenli alan eklemeniz gerekmektedir. Kesme çizgisi dışına tasarım yapmamanız, güvenli alan kısmında metin ve logo kullanmamanız gerekmektedir. 

Çözünürlük

Yüklediğiniz tasarımın çözünürlüğü yüksek ve vektörel formatta olması daha iyi bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Tasarımlarınızın, ürünün boyutuna göre değişebilecek olmasıyla beraber, genellikle
300 dpi çözünürlük ile hazırlanması tavsiye edilir.

Sipariş ve Tasarım Uyumu

Verdiğiniz ürünün özelliklerine uygun tasarımı yüklemeniz önemlidir. Örneğin boyutu tutarsız olan tasarım ve ürün üretim sürecine girmeyecektir. En iyi sonuç için ürün şablonunu indirmeniz önerilmektedir.

Şablon İbarelerini Kaldırın

Şablon içerisinde sizi yönlendiren metin ve çizgileri tasarımları bitirdikten sonra kaldırmayı unutmayın, bunlar sadece tasarımı yaparken sizi yönlendirmek amaçlı kullanılmıştır.