Zarf Ürünlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zarf ürünlerinde dikkat etmeniz gereken bazı hususları aşağıda listeledik;Kapalı halde baskı işlemi yapılan zarf ürününde baskı işlemi yapan makinenin zarfın bir kısmını tutması gerektiğinden bu alana baskı işlemi yapılamaz.  Bu sebepten dolayı zemin baskılı olan tasarımlarda aşağıdaki görselde görüldüğü gibi üstten 11 mm’ lik bir alana baskı yapılamaz ve baskısız beyaz bir alan oluşur.

Torba Zarf Örneği ↓
torba

 

Yatay Torba Zarf Örneği ↓
torba yatay

 

Pencereli Diplomat Zarf Örneği ↓
pencereli

 

Penceresiz Diplomat Zarf Örneği ↓
diplomat

 

  1. 1.Hamur Kağıt,  boya emilim miktarı yüksek bir kağıttır. Bu nedenle, diğer kağıtlara göre baskıda renkler daha soluk gözükmektedir.
  2. Zarf Ürünlerinde 1.Hamur Kağıt kullanıldığı için; 1+0, 2+0, 3+0, 4+0 baskı seçeneklerinde Pantone+ Solid Uncoated renkler kullanılmalıdır. Yalnızca 4+0 baskı seçeneğinde CMYK renk değerlerini kullanabilirsiniz. Verilen siparişteki renk adedini dikkate alarak tasarımınızı hazırlayınız.
  3. Siparişin Pencereli veya Penceresiz olduğuna dikkat edin.
  4. Özellikle siyah ve tonları (Gri) kullanıldığında renk değerleri C: 0 M: 0 Y: 0 K: 100 değerleri ile, gri ve tonları renkler ise yalnızca K değeri değiştirilerek oluşturulmalıdır. Örneğin gri rengi C: 0 M: 0 Y: 0 K: 50 değeri ile oluşturabilirsiniz.
  5. Kaliteli bir baskı için kullanılan görseller 300DPI çözünürlükte Photoshop (PSD) veya vektörel
    (Aİ - PDF) olmalıdır.
  6. Photoshop (PSD) formatında hazırlanan tasarımlar baskı öncesi renk ayrımları yapılacağından Katmanları (Layer) açık olarak yüklenmelidir.