Otomasyon Robotu

Otomasyon Robotu nedir?

Size çok daha hızlı hizmet verebilmek için bazı ürünlerde baskı öncesi grafik kontrolleri, belli kriterlere göre kontrol edebilen sisteme denir.

Otomasyon Robotunu kimler kullanabilir?

Baskı öncesi grafik konusunda bilgisi olan müşterilerimizin kullanmasını tavsiye edilir. Yüklenen tasarımın doğruluğuna göre başarı oranı artmaktadır.

Otomasyon Robotundan daha hızlı bir onay almak için nelere dikkat etmemiz gerekir?

Bidolubaski.com' dan verdiğiniz siparişlerin tasarım onaylarını daha kısa sürede vermek ve zamandan kazanmak istemez misiniz? Tasarım onayı için otomasyon sisteminin yardımı ile baskılarınızın hızlı ve doğru onaylanması için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

En önemli hususlar:

 1. Sipariş vereceğiniz ürün ölçünüz ile tasarım ölçünüz aynı olmalı 
 2. Taşma payı vermeyi unutmayın 
 3. Kesilmemesi gereken önemli alanları güvenli alan içerisinde çalışın 
 4. Şablon çizgilerini kaldırmayı unutmayın

Otomasyon Robotu hangi sonuçları verebilir?

1) Tasarımınız hızlı otomasyon kontrolü tarafından onaya sunulmuştur.

 • Tasarımınızı tüm uyarıları kontrol ederek baskı onayı verebilirsiniz. Onayınızın ardından grafiker kontrolüne girmeden direkt üretime gönderilir.
 • Tasarıma onay vermez. “Onaylamıyorum, yeni dosya yükleyeceğim” ya da “Onaylamıyorum, uzman grafiker kontrolü istiyorum” seçeneklerinden biriyle devam edebilirsiniz.

sec

Tasarımı kontrol ederken özellikle aşağıdaki hususlara dikkat ediniz;

 • Tasarımda taşma payı ve güvenli alan var mı ?
 • Kesim hattı üzerinde herhangi bir çizgi var mı ?
 • Güvenli alanın dışına herhangi bir yazı, logo vs önemli bir içerik var mı ?
 • En son olarak robotun yazdığı tüm uyarıları dikkatlice okudunuz mu ?

Onaya sunulan dosyayı ön izleme ve baskı dosyası seçeneklerini kullanarak inceleyebilirsiniz.

oz ızleme- Ön izleme seçeneğiyle tasarım üzerinde hayali çizgiler ortaya çıkar. Bu ekranda kesim alanının dışında herhangi bir yazı, logo veya kesildiğinde tasarımda problem yaratacağını düşündüğünüz önemli bir unsurun olmamasına dikkat ediniz. Kesilmemesi gereken tüm unsurların güvenli alan içerisinde olmasına dikkat ediniz. Detay için tıklayınız. 

- Baskı dosyası seçeneğiyle daha doğru renk ve kaliteli görüntüsüne ulaşabilirsiniz. Baskı dosyasını incelerken tasarım üzerinde herhangi bir şablon çizgisi veya kesim hattı üzerinde herhangi bir çizgi olmamasına dikkat ediniz. Ekranda görünen her şeyin baskıda da görüneceğini ve üretime gidecek olan tasarımın son haline onay verdiğinizi unutmayın.  Onay vermeden önce mutlaka baskı dosyasını inceleyiniz. 

 

!!! Dikkat:   Hatalı hazırlan tasarımdan dolayı Otomasyon Robotu bazı durumlarda hatalı bir dosyayı onayınıza sunabilir. Eğer onaya sunulan tasarımdan veya uyarılardan tam olarak emin değilseniz lütfen Onaylamıyorum, uzman grafiker kontrolü istiyorumu seçiniz.

onaaay

 

2) Tasarımınızın hızlı otomasyon kontrolü başarısız olmuştur.

 • Tasarımda gerekli düzeltmeleri yaparak tasarım dosyanızı tekrar yükleyebilirsiniz.
 • “Uzman grafiker kontrolü istiyorum.” seçeneğini seçerek uzman grafikerin tarafınıza dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

hataa

Baskı öncesi grafik konusunda bilgisi olmayan müşterilerimizin ise; en başta Uzman Grafiker Kontrolü' nü seçmelerini rica ederiz. 

uzmaan

 

Müşterilerimizin Otomasyon Robotunu kullanırken, en sık yaptığı hataları örnekler halinde görmek için aşağıdaki görsele tıklayınız.

hatalar