Kendin Tasarla aracını kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Kendin Tasarla Bilgilendirme Kılavuzu

Online Tasarım Aracı ile tasarımınızı birkaç adımda hızlıca hazırlayın. Birçok farklı sektöre hitap eden hazır tasarımlar ve yazı fontları ile tasarımınızı hazırlamanız artık çok kolay! 

Tasarımınızı online olarak hazırlar ve üretime gönderebilirsiniz. 

1

2

Kendin Tasarla aracını kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

  • En önemlisi güvenlik çizgilerine göre tasarımınızı hazırladığınızdan emin olunuz.

3

  • Tasarımda bulunan çerçeve veya bantlar aşağıdaki görselleride olduğu gibi ideal güvenli alana hizalı olmalıdır.  Çerçeve ve bantların kesim hattınıda olması durumunda 1 nolu yazan görsellerdeki gibi, kesim hattından uzakta olması durumunda 2 nolu görsellerdeki gibi hazırlamaya dikkat ediniz.

55

  • Tasarımda kullanılan görsel çözünürlüğünü kullandığınız boyuta göre, küçülterek veya büyüterek anlık olarak görebilirsiniz. Düşük çözünürlüklü görsel kullanmamanızı tavsiye ederiz.

66

  • Tasarımınıza taşma payı vermeyi unutmayınız. Kesimden sonra tasarımınızın etrafında bir beyazlık olmaması veya kesim esnasındaki milimetrik kaymalardan dolayı orantısız bir görüntü oluşmaması için taşma payı ile güvenli alana çok dikkat etmelisiniz.

tasma

Konu hakkıda detaylı anlatım için aşağıdaki yardım sayfalarını kullanabilirsiniz.

Tasarımda taşma (kesme) payı ve güvenli alan nedir? Nasıl uygulanır?

Çerçeveli tasarımlarda nelere dikkat etmeliyim?

Tasarım hazırlarken nelere dikkat etmeliyim? (Genel Bilgilendirme)

  • Tasarımınızı hazırlarken, eklediğiniz bir görsel üzerindeki rengi, başka bir obje üzerine uygulamak istediğinizde renk ayarını RGB seçmeniz gerekmektedir. Endişelenmeyin RGB olarak seçtiğiniz renk, uygulama sonrasında otomatik olarak CMYK renk formatına çevrilmektedir.

renk

Tasarımınıza onay vermeden önce son kontrolleriniz yapmayı unutmayınız?

4