Tasarım Kütüphanesi Nedir?

Tasarım Kütüphanesi, bidolubaski.com üzerinden vermiş olduğunuz geçmiş siparişlerinizde kullandığınız tasarımların saklandığı ve tekrar aynı tasarımlar ile sipariş vermek istediğinizde kullanabileceğiniz bir depodur. Gelin birlikte adımlara detaylıca bakalım;

Sepetinizi oluşturup, ödeme aşamasını tamamladıktan sonra karşınıza tasarım yükleme alanı gelecek. Bu ekranda sağ tarafta “Bilgisayardan Seç” ve “Kütüphaneden Seç” butonları mevcut. Bilgisayarınızdan bir tasarım dosyası yüklemek istediğinizde “Bilgisayardan Seç” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Geçmiş siparişlerinizden bir tasarımı tekrar kullanmak isterseniz de, “Kütüphaneden Seç” butonuna tıklayarak ilerleyebilirsiniz.

Tasarım Kütüphanesi Görseli 1

“Kütüphaneden Seç” seçeneği ile ilerlemeniz durumunda karşınıza, geçmiş siparişlerinizdeki tasarım dosyalarınız gelecektir.

Tasarım Kütüphanesi Görseli 2

Kullanmak ya da incelemek istediğiniz kütüphane öğelerine tıklayabilirsiniz. Ardından sağdan açılacak ekran ile ürün özelliklerini görebilir, önizlemesine bakabilir veya ürün özellikleri eşleşiyor ise "Tasarımı Kullan" butonuna tıklayarak, tasarımı ilgili üründe kullanabilirsiniz.

Tasarım Kütüphanesi Görseli 3

Bu işlemin ardından sizden son kez, üretime gönderme adımı için onay alınır ve ekstra herhangi bir baskı onay sürecine girmeden siparişiniz baskıya gönderilir.

Tasarım Kütüphanesi Görseli 4


Sipariş vermek istemiyor ve sadece kütüphanenizdeki geçmiş tasarımları incelemek istiyorsanız, “Siparişlerim” ekranında sağ üst kısımda yer alan “Tasarım Kütüphanem” linkine tıklayabilirsiniz.

Tasarım Kütüphanesi Görseli 5

Bu kısımda tüm kütüphane öğelerini görüntüleyebilirsiniz. Özellikle aradığınız bir tasarım varsa sol kısımda bulunan filtreleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Kütüphanemdeki Tasarımları Her Ürün İçin Kullanabilir Miyim?

Örneğin, geçmiş bir kartvizit siparişinizdeki tasarımı, yeni sipariş vereceğiniz Sadakat Kartı ürünü için kullanabilirsiniz. Çünkü ürünlerin temel özellikleri aynıdır. Ancak aynı tasarım ile kupa bardak veya peçete bastıramazsınız. Bu noktada sistem benzer ürünler olup olmadığını kontrol eder ve sizi uygun olan şekilde yönlendirir.