Baskı onay süreci nasıl gerçekleşir?

Tasarım yükleme adımında 2 seçenek* vardır.

Tasarımınızı ya “hızlı otomasyon kontrolü” ya da “uzman grafiker kontrolü” seçeneklerinden birini seçerek yükleme yapabilirsiniz.

*Otomasyon kontrolü belirli ürünler için kontrol yapar.

tasarım yükleme
 

Hızlı Otomasyon Kontrolü

Baskı öncesi grafik konusunda bilgisi olan kullanıcılara tavsiye edilir. Otomasyon 15 dk içerisinde tarafınıza dönüş yapar Otomasyon 2 farklı şekilde dönüş yapabilir.

1) Otomasyon Tasarımı Baskıya Uygun Hale getirdi.

  • Tasarımınızı tüm uyarıları kontrol ederek baskı onayı verebilirsiniz. Onayınızın ardından grafiker kontrolüne girmeden direkt üretime gönderilir.
  • Tasarıma onay vermez. “Onaylamıyorum, yeni dosya yükleyeceğim” ya da “Onaylamıyorum, uzman grafiker kontrolü istiyorum” seçeneklerinden biriyle devam edebilirsiniz.
     

2) Otomasyon Tasarımınızı Baskıya Uygun Hale Getiremedi.
 

  • Tasarımda gerekli düzeltmeleri yaparak tasarım dosyanızı tekrar yükleyebilirsiniz.

“Uzman grafiker kontrolü istiyorum.” seçeneğini seçerek uzman grafikerin tarafınıza dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 

gorsel

 

Uzman Grafiker Kontrolü 


Uzman Grafiker tasarımınızın baskıya uygunluğunu kontrol eder. Maksimum 24 saat içerisinde uzman grafiker, mail ile tarafınıza dönüş yapar.


Uzman grafiker 2 farklı şekilde dönüş yapabilir.

 

Tasarımınız Baskıya Uygunsa;

Uzman grafiker tasarımı kontrol eder. Baskıya uygun ise tasarımı onayınıza sunar. Tasarımınızı tüm uyarıları kontrol ederek baskı onayı verebilirsiniz.
*Bazı durumlarda tasarımınız baskıya tümüyle uygunsa, uzman grafiker tasarımınızı baskı onayına sunmadan direkt üretime gönderebilir.

Tasarımınız Baskıya Uygun Değilse;

Uzman grafiker tasarımı kontrol eder. Baskıya uygun değil ise yapılması gerekenleri içeren bir mail ile dönüş yapar. Grafik ekibinin uyarıları doğrultusunda tasarımınızı düzeltip tekrar yeni bir dosya yüklemeniz beklenir.


Daha detaylı bilgi için "Tasarım Yükleme ve Onay Süreci" başlıklı içeriğimizi de okuyabilirsiniz.