Siparişim elime ne zaman ulaşır?

Ürünleriniz size ulaşana kadar 3 ayrı süreçten geçmektedir;
 
Baskı Onay Süreci, Üretim Süreci ve Teslimat Süreci.


Baskı onayınız ardından ilgili sipariş içerisindeki ürünler için tahmini kargo tarihi hesaplanır. Tahmini kargo tarihini “Siparişlerim” sayfasında ilgili siparişin detayına girerek görebilirsiniz.


1. Baskı Onay Süreci: Siparişinizi tamamlayıp ödemenizi yaptıktan sonra sizden tasarım yüklemeniz beklenir. Tasarımınızı yükledikten sonra bu tasarım uzman grafikerlerimizin kontrol ekranına düşer. Çözünürlük, yerleşim, kesim payı, gibi konularda baskıya uygunluğu açısından kontrol edilip gerekli durumlarda tarafınızdan revize istenebilir veya ekibimizin düzeltebileceği bir durum söz konusuysa gerekli düzenlemeler yapılarak tasarım yeniden onayınıza sunulur ve onay vermeniz için size mail yoluyla bildirim gelir. Bu süreç ortalama 1 iş günü olup, tasarımınızın baskıya uygunluğuna göre uzayabilir veya kısalabilir. Tasarımınıza onay verdikten sonra üretim süreci başlar. 

2. Üretim Süreci: Bu süre ürüne göre farklılık göstermektedir. Bazı ürünlerde birden fazla kargo tarihi seçimi vardır, seçeceğiniz kargo gününe göre üretim süresi değişkenlik göstermektedir. Üretim yalnızca iş günlerinde yapılmaktadır, hafta sonları, resmi ve dini tatillerde üretim yapılmamaktadır.

3. Teslimat süreci: Üretim süreci tamamlandıktan sonra ürünleriniz Mng Kargo’ya verilir ve adresinize teslim edilmek üzere yola çıkar. Kargo teslimat süresi İstanbul içi adresler için ortalama 1 iş günü, İstanbul dışı adresler için ortalama 2-3 iş günüdür. 
Üretim süreleri farklı olan ürünler farklı zamanlarda ayrı ayrı olarak kargolanır. Mng Kargo kaynaklı gecikmeler için takip numaranızı belirterek kargo firmasıyla iletişime geçmeniz süreç açısından daha verimli olacaktır.

 

Siparişiniz tarihli bir iş ise  gelen mesaj-mail gibi bilgiler ile siparişinizi aktif takip etmenizi tavsiye ederiz.